…rodina s dvěma dětmi, byt RPG a ne zrovna možnost velkých financí.

Tady řešení přišlo v podobě pozemku za velmi slušnou částku a rozumné hypotéky. Dům se projektoval tak, aby splnil potřeby této rodiny při skromném rozpočtu.

Když za mnou s projektem manželé Hellerovi přišli, měla jsem k jeho dispozici výhradu – že na tak malý dům je zde moc nevyužitých komunikačních prostor. Podařilo se mi dispozici upravit tak, abychom chodby zúžili a zároveň vytvořili úložné prostory v podobě vestavných skříní. Tyto jsme stavebně dostali nejen do chodby, ale také do dětských pokojů a ložnice, což se u tak malých místností náramně hodí.

Pak už jsme tedy začali plánovat interiér, včetně všech podkladů pro specialisty a osvětlení. Dispozičně i materiálově. Kuchyň s obytným prostorem, koupelna, vstup… Tady nám to trochu drhlo… Manželé Hellerovi měli své představy o barvách v interiéru, a tak jsem hlavně korigovala, aby vše působilo uceleně a sladěně. Myslím, že se nám to povedlo a že za omezený finanční limit se nám podařilo vytvořit domov, do kterého se budou odkudkoliv vždy rádi vracet.